Patronky

Eva Kiedroňová

Eva Kiedroňová

Eva Kiedroňová je celosvětově uznávanou autorkou jedinečné metodiky péče o dítě a rozvoje kojence v souladu s jeho psychomotorickým vývojem. Tato metoda je určena nejenom pro odborníky, ale především pro nastávající rodiče a rodiče prvorozených dětí. Své třicetileté zkušenosti sepsala do publikací „Něžná náruč rodičů“, „Rozvíjej se, děťátko…“ a „Jak se rodí vodníčci“. Natočila soubor vzdělávacích internetových kurzů „Šťastné dítě“. Je pravidelným hostem České televize v pořadu „Sama doma“. Eva Kiedroňová je propagátorkou vzdělávání rodičů v rodičovství účinnou formou, a to kombinací přednášek, prožitkových programů, internetových kurzů i publikací. Stejným způsobem se také zaměřila na vzdělávání odborníků po celém světě.


Renáta Nešporková

Renáta Nešporková

„Základní“ vysokoškolské vzdělání jsem získala v oboru ekonomika průmyslu, disertační práci jsem obhájila na téma „oceňování majetku podniku“. Manažerský titul mi udělila P.I.B.S. v roce 1996. Více než 10 let jsem se pohybovala v prostředí průmyslového podniku, kde jsem se až na krátkodobé výjimky soustředila na oblast financí. V prostředí soukromé vysoké školy jsem aktivní od roku 2003. Přes funkce zástupkyně vedoucího katedry, vedoucí individuálního studia a manažerky pro studijní záležitosti (souběžně vykonávané) jsem během několika měsíců získala pozici prorektorky. Působím v několika dozorčích orgánech právnických osob, kde získávám mj. další praktické zkušenosti pro pedagogickou činnost, ve které se zaměřuji především na oblast podnikových a osobních financí. Specializace Business finance je mým koníčkem a současně oblastí, ve které plánuji dále se akademicky rozvíjet. Je pro mě typická závislost na nezávislosti a naplňování pravidla „s minimem strastí maximum slastí“.


Marta Nováková

Marta Nováková

Marta Nováková byla v květnu 2014 zvolena prezidentkou Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky. V současné době je také předsedkyní představenstva společnosti U & SLUNO orientující se na oblast informačních technologií a odborné poradenské činnosti zaměřené na retail, logistiku a distribuci. Tuto firmu v roce 1991 spoluzakládala a stále se aktivně podílí na jejím fungování. Dále je činná také jako investorka u řady začínajících podnikatelských projektů, účastnila se reality show Den D, kterou připravovala a vysílala Česká televize. Svou profesní dráhu zahájila ve společnosti Prior SM obchodní domy, kde prošla různými pracovními pozicemi až po obchodní ředitelku, dále působila jako ředitelka a prokuristka odborného vydavatelství Salvo. Marta Nováková vystudovala obor systémové inženýrství na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské. Během dvou dekád získala řadu praktických zkušeností, které trvale rozšiřuje studiem zaměřeným jak na manažerské a strategické dovednosti, tak na odborné oborové znalosti. Absolvovala studium MBA zaměřené na strategii pro manažery, rozvojový program komplexního managementu a řadu dalších kurzů. Je nadšenou sportovkyní, věnuje se lyžování, tenisu, cyklistice, turistice a in-line bruslení. Mezi zájmy v oblasti kultury patří klasická hudba či dobrý film.